Nidoje gimusi pianistė Gaiva Bandzinaitė yra M.K.Čiurlionio menų gimnazijos ir Vilniaus Muzikos Akademijos (prof.M.A.Azizbekova) absolventė. Ankstyva muzikinė pažintis ir ilgalaikis bendradarbiavimas su Beatriče Grincevičiūte lėmė jos profesinį pasirinkimą: dar studijuodama Akademijoje G.Bandzinaitė pradėjo akompanuoti dainininkams. Padedant L.Šukytei ir R.Lampsatytei, ji tęsė studijas( Lied akompanavimas) Austrijoje, Graz’e ir Salzburg’e (Prof. G.Zeller ir .H.Höll klasėse) ir jas baige su Austrijos Kultūros ministro apdovanojimu. Pianistė dėsto Salzburg‘o muzikos universiteto „Mozarteum“ dainavimo departamente ir yra Kauno VDU MA kviestinė profesorė.


 

G.Bandzinaitė akompanavo dainavimo ir interpretacijos kursuose (E.Schwarzkopf, Chr. Ludwig, B.Fassbaender,

Th.Hampson, R.Holl, H.Deutsch, L.Šukytė, K.Widmer ir kt.), dainininkams kaip Sir Willard White ar Inge Borkh.


Ji bendradarbiauja su G.Bumbry ir B.Bonney dainavimo klasėmis bei su Salzburger Festspiele, kur ji vadovavo YSP (Young Singers Projekt).Nuo 1998m.pianistė yra oficiali tarptautinio W.A.Mozart’o konkurso akompaniatorė.


 

Su kamerinės muzikos partneriais pianistė dalyvavo ivairiuose festivaliuose (Festival du Lied Fribourg, F.Mendelssohn Tage Koblenz, Festival Ljubljana, Hugo Wolf Akademie Stuttgart, Hugo Wolf Festival Slovenj Gradec, Al Bustan Beirut ir kt.),Ji akompanavo dainininkams München’o, Graz’o, Liubliana’os, Vilniaus filharmonijose,Vienos Konzerthaus, Lincoln Center New York, Charterhouse London ir tt. Su B.Jernejčič-Fürst G.Bandzinaitė įrašė visą vokalinę slovėnų kompozitoriaus M.Kogoj kūrybą.


 

Ruošiant operas, G.Bandzinaitė dirbo Vienos “Theater an der Wien“, festivaliuose „Styriarte“ ir „Steirischer Herbst“, Luxemburgo filharmonijoje, Salzburger Festspiele, Vilniaus LNOBT.


 

Pianistė aktyviai dalyvavo Vienoje veikusios menininkų grupės “Varwe Musica” veikloje: ji vadovavo Palais Wittgenstein vykusiam simpoziumui apie dailės ir muzikos sąveiką, bendradarbiavo pristatant M.K.Čiurlionio kūrybą Vienos Kunsthaus. Konzerthaus organizuotame cikle O-Ton ji paruošė programą su dainininke ir Nyderlandų rašytoja Margriet de Moor.


 

Sekančiam koncertų sezonui G.Bandzinaitė pakviesta akompanuoti tarptautiniame konkurse „Debut“, koncertui Münchner Kammerspiele, rečitaliams F.X.Gruber („Stille Nacht“) jubiliejinėje programoje ir Liederabend Vienos Musikverein.